Používame cookies

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info

 

Audit nehnuteľnosti

V poslednej dobe s stal veľmi vyhľadávanou službou  „Audit nehnuteľnosti“.

Využitím tejto našej služby sa dozviete právny stav Vašich nehnuteľností, ktoré vlastníte ale viete túto službu využiť aj pri kúpe nehnuteľnosti.

   Cieľom tejto služby porovnať skutkový stav so stavom právnym, zapísaným v katastri nehnuteľnosti. Takmer pravidelne sa stáva že predávajúci až pri predaji svojej  nehnuteľnosti zistí nesúlad medzi skutočným a právnym stavom. Nastáva nepríjemné zdržanie procesu a častokrát prípad končí s odstúpením záujemcu od kúpy takejto nehnuteľnosti. Mnohokrát sa stane, že zdedíte nehnuteľnosť napr. rodinný dom po rodičoch, avšak mnohokrát prejde dedičským konaním iba dom a pozabúda sa na hospodárske budovy, garáže, či iné stavby alebo príslušenstvo.  V snahe znížiť správny poplatok z dedičstva sa práve dediči dopúšťajú tejto veľkej chyby a nezosúladia právny stav nehnuteľnosti.

O nejaký čas sa rozhodnú nehnuteľnosť predať alebo darovať svojim deťom, ktoré si chcú na nehnuteľnosť vybaviť financovanie prostredníctvom hypotekárneho úveru. Až vtedy si uvedomia chybu, ktorú spravili. Avšak NESKORO!  Samozrejme, že vieme klientovi aj v takejto situácií pomôcť, ale tento proces je časovo náročnejší a stojí nemalé finančné prostriedky.

Práve v súčasnosti, keď stojíme pred zmenou stavebného zákona je najvyšší čas dať do poriadku nelegálne stavby vo vašom vlastníctve. Vyhnete sa tak väčším problémom a možno aj ušetríte nemálo financií pri vybavovaní. Sme tu pre Vás pomôžeme Vám s legalizáciou

Chcete sa vyhnúť tejto situácií? Príďte k nám sa poradiť. A ak ste sa už náhodou ocitli v tej situácií, príďte sa poradiť tiež!